Konsantrasyon Konsantre Edilmez!

Genç Okur - Sağlık

Dr. Güzin Zeynep Doğanyer / Sağlık

 

Genç okurlar! Biliyoruz ki uzun bir tatilden sonra okul günlerine alışma çabanız devam ediyor. Üzerinizde hâlâ bir rehavet, tatilin bitişinden kaynaklanan hüzün ve yeni okul dönemi ile ilgili kaygılar olabilir… Tüm bunlar dikkatinizi dağıtır ve dersleriniz için gerekli konsantrasyonu sağlamanıza engel olur! O zaman sizleri  çözüm önerilerimizi okumak üzere yazının devamına davet ediyoruz, dikkat dikkat!

 

Nedir konsantrasyon?

Kökeni Fransızca olan, her yazışta insanı şöööyle bir zorlayan, bir konu, durum ve ‘şey’ üzerine belirli bir süre odaklanma, yoğunlaşma anlamına gelen kelime!

 

Neden önemlidir?

Belirli bir konuda başarı sağlamanın en önemli adımlarından biri o konuya dikkat kesilebilmektir genç okurlar. Siz öğrenciler için konsantrasyonun en gerekli olduğu yer elbette sınıflar. Derslerinize verdiğiniz ilgi ve dikkat, okul başarınızı ve haliyle geleceğinizi de ciddi anlamda etkiler. Bu sebeple eğer bir konsantrasyon sorununuz varsa; çözüm önerilerini dikkate almalı, bunları olabildiğince uygulamalı ve gerektiğinde destek almalısınız!

Yazının devamı Genç Okur’un Ekim 2017 sayısında…

Paylaş