Hangi Kutu Oyunları?

Genç Okur - Alışveriş Rehberi

İbrahim Tolga Memika / Alışveriş Rehberi

 

Teknolojinin gelişmesiyle akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda oynanan oyun yelpazesi çok genişlese de kutu oyunlarının yeri her zaman farklıdır. Gerek aile içinde gerekse arkadaş ortamında oynanan bu oyunlar muhabbeti arttıran bir araçtır. Tabi ki bu durum tüm kutu oyunları için geçerli değil. “Peki, hangi kutu oyunlarını oynamalıyız?” derseniz biraz sabredip yazının devamını okumanızı öneririm.

 

Yetenekleri keşfet!

Kelime bulmaca, görsel hafıza, matematik oyunları, strateji oyunları gibi çok çeşitli kutu oyunları bulunmaktadır. Bu oyunlardan hangisinde daha fazla başarılı isek, hangisini oynarken daha fazla keyif alıyorsak yeteneklerimiz o yöndedir. Böyle baktığımızda arkadaşlarımızla veya aile içinde oynarken yakınlarımızın da yeteneklerini fark edebiliriz.

 

Şans mı kumar mı?

Kutu oyunları kategorilerine bakacak olursak şans oyunları diye bir kategoriyi görürüz. Bu başlık altındaki oyunlarda insanların kötü davranışları normal gibi algılaması amaçlanmaktadır. İlerlemenin zar ile olması, kazanmanın zarda gelen sonuca bağlanması, çekilen kartlarla faizle kazanç sağlanması gibi etkenler bu tür oyunlardan uzak durmamız için yeterli nedenlerden sadece birkaçıdır.

Yazının devamı Genç Okur’un Ekim 2017 sayısında…