Deve kuşu otağında gezinti

Genç Okur - En Az Okunan Sayfa

Sanallık bizleri nasıl da mahvediyor! Algımız nasıl da kirleniyor!

Mesela Amerika’yı süper güç zannediyoruz. İsrail’i süperin süperi… Daha düne kadar Amerika’nın desteklediği, tırlar dolusu silahla donattığı PKK’yı süper güdümlü güç zannedenlerin sayısı hiç de az değildi. Bundan önce de DEAŞ dünyanın en güçlü, en büyük terör örgütüydü. Gerçi Amerikalılar hâlâ bu şekilde kandırılıyor ya neyse…

Peki ne oldu?

Kahraman Mehmetçik, takır takır işini halletti. Dün DEAŞ’a karşı, bugün PKK’ya karşı. Dünya şaşkın tabi… Böyle süper yahut süper güdümlü terör örgütlerinin bir çırpıda harcanmasını anlayamıyorlar. Ve işte burası harika: Onları çok süper zanneden insanların gözünde Türkiye şu an acayip güçlü bir devlet. Düşünsenize, süper güç Amerika’nın bir türlü baş edemediği yahut baş etmesi için donattığı örgütleri elini kolunu sallayarak darmadağın ediyor. Vay be!

Türkiye’nin güçlü olduğu bir gerçek. Ancak bunun ortaya çıkması için sanallıktan sıyrılıp gerçeğe dönmek gerekiyordu. Şükürler olsun ki bunu başardık. Masa başı lakırdıları bir kenara bırakıp sahada iş çevirdik. Neticede ne oldu? Onların reklam harcaması bizim lehimize döndü.

Bu hadiseden çıkarılacak ders, Türkiye’nin aslında ne kadar güçlü olduğu değildir elbette. Sanal kelepçelerle mahkûm edilmiş dünyada gerçeğe yüzümüzü dönüp hayata karıştığımızda ne kadar kazançlı çıkacağımızı anlamamız gerekiyor. Yani, artık anlayalım.

Hazır herkes deve kuşu misali kafasını kuma gömmüşken, şöyle bir turlayalım da ortalığın tozunu attıralım. Çünkü hayata biz dokunduğumuzda güzellikler, onlar dokunduğunda çirkinlikler çoğalacak. Güzellikler seni bekliyor!

Paylaş