Genç Vitrin

Genç Okur - Genç Vitrin
Yeni Çıkan
Şehirde Yaşamaya Gerçekten Hazır mısın?
Genç Okur Yayınları
Faik Gönül
Bugüne kadar 12 ülkeden 130’dan fazla şehri gezen Faik Gönül, tam bir ‘şehirci’ olarak tanımlıyor kendisini. Bu yüzden de soruyor, şehirli olmak ne demek, diye… Şehirlerin yasaları, anayasaları hatta ceza hukuku bile vardır. Hiçbir yerde yazılı olmayan ancak şehir hayatının bir parçası olan bu kuralları bilmeden şehirde yaşamak pek kolay olmayacaktır. Ayrıca gerçek bir şehirli olmak istiyorsak, şehrin kendine has problemleri ve şehirlerimizi nasıl bizim şehirlerimiz haline getirebileceğimiz konularında da kafa yormamız gerekecektir. İşte Genç Okur Yayınlarından çıkan ‘Şehirde Yaşamaya Gerçekten Hazır mısın?’ bu konularda bize rehberlik edebilecek oldukça keyifli bir kitap.

 

Yeni Çıkan

Nasıl Daha İyi Öğreniriz?
Genç Okur Yayınları
Mehmet Fatih Çakır
Genç Okur – Genç Vitrin

Okullarda her alanda eğitim verilir, öğrencilik hariç… Oysa hayatımızın önemli bir bölümünü öğrenci sıfatıyla geçiririz. Böyle olduğu halde bu konuda elle tutulur bir yönlendirmeye rastlamak mümkün değildir.

Zorunlu eğitim, üniversite imtihanları derken sistem bir şekilde üniversiteye kapağı nasıl atacağımız konusuna odaklanır. Niçin eğitim aldığımız yahut nasıl iyi bir öğrenci olabileceğimiz konularıyla ilgilenmek ise kimsenin aklına gelmez. Çünkü bu durum bir zorunluluktur ve zorunlu olan şeylerin izahı yoktur. İşte “Nasıl Daha İyi Öğreniriz?” kimsenin ilgilenmediği bu konuların cevabını arayan bir kitaptır. İçerdiği uygulamalı aktiviteler sayesinde bir etkinlik kitabı da olan “Nasıl Daha İyi Öğreniriz?”, Genç Okur Yayınlarından çıktı.

Yazının devamı Genç Okur’un Temmuz 2017 sayısında…