Motivasyonum Çok Düşük!

Genç Okur - Ayşenur Abla

Selamün aleyküm Ayşenur Abla,

Ben gençliğinin baharında kendince dertleriyle boğuşan, 16 yaşında bir okurum. Ne zaman kendimi böyle tanımlar oldum, inan bilmiyorum ama artık çıkmak istiyorum bu ruh halinden. Düşündüm taşındım, Ayşenur Abla’m bu işe bir el attı mı tamamdır dedim! (Rabbimin izniyle tabi…) Uzatmadan söyleyeyim, ben aldığım kararları sürdüremiyorum. Bir işe girişmişsem eğer, en ufak bir zorlukta pes edebiliyorum. Ne olduğu fark etmiyor, kendimi çok güzel kandırıp “Bu işi yapmasam da olur, ölecek değilim ya!” diyebiliyorum hemen. Gelgelelim bu kandırma işini, önemli bir iş söz konusu olduğunda, olumlu yönde kendime uygulayamıyorum. Şimdiye kadar hep bu şekilde kendimi kandırdım. Ve şimdi öyle bir şeye giriştim ki, bırakamıyorum. Fakat sağlıklı bir şekilde devam da edemiyorum. Arafta kaldım, çürütüyorum kendimi. Sürekli üzgünüm. Hep olumsuz şeyler düşünüyorum. Kurtulmam için kendime inanmam gerektiğini, dış etkenlere takılmamam gerektiğini biliyorum. Ama asıl sorun da bu! Ben kendime inanmıyorum. Sürekli bir şeylerden vazgeçip durduğum için kendime olan güvenimi kaybettim. Fakat bu böyle gitmez ki! Daha fazla yıpranmak istemiyorum. Şu an yapmakta olduğum şeyi bırakırsam her şeyin çok daha kötü olacağını da biliyorum. Ama dediğim gibi, devam etmekte de zorlanıyorum. Lütfen, Allah rızası için, bana yardım edebilir misin Ayşenur Abla?

Rumuz: Ahsen

 

Aleyküm selam Ahsen,

Benim okuyucularımın alayında sanırım bir bahar yorgunluğu var. Kaç kişiden mail gelse, hangi mektuba baksam hep “İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyor” cümleleri ile karşılaşıyorum. O değil, bahar da geçti gitti! Yepyeni bir yazı beraberinde getiren r

Ramazan-ı Şerif’in ruhuyla tazelenmek gerekmez mi? Görüyorum ki akıl karıştırmak, gönül bulandırmaktan öteye gidemeyen tüm karamsar düşünceler birlik etmiş, sen ve seninle aynı durumda olan gencecik bireylerin yaşam enerjileri üzerinde resmen halay çekiyorlar. Benim taşı sıksa suyunu çıkaracak enerjik gençlerimi köşeye sıkıştırmışlar resmen; ama bu pis düşüncelere pabuç bırakmayacağız evelallah!

Yazının devamı Genç Okur’un Haziran 2017 sayısında…