Doğru Etek Doğru Seyahat Çantası

Genç Okur - Süper Babaanne

“Sevgili Süper Babaanne, bugün sana bir derdimden bahsedeceğim. Ben ortalama 1.55 boylarında, kilolu bir kızım. Etek giymeyi çok istiyorum ve çok da seviyorum. Nasıl bir şey tercih etmeliyim ki beni hem uzun göstersin hem de kilomu çok belli etmesin? Yardımcı olursan çok sevinirim.”

Çocuğum bil ki vücudunu tanımak en başta atılması gereken adım, aferin sana! Şimdilerde gençler sanki aynaya bakmadan giyiniyor, içimden “cık cık” diyorum böyle manzaralarla karşılaşınca. Allah’tan dış kıyafetler öyle kusur gösteren cinsten değil de kafamız rahat. Tesettürün bir hikmeti de burada işte… Bununla beraber kız kıza ortamlarda estetik daha önemli oluyor. Zaten yarın bir gün evlendiğinde hem evinin hem kendinin hem de çoluk çocuğunun güzel görünmesini isteyeceksin. Bu sebeple estetik meselelerini ne kadar iyi öğrenirsen hayat boyu o kadar mutlu olursun. Şimdi gelelim önerilere…

Bir kere kilo fazlan varsa, o fırfırlı etekler senin için çok riskli olur! Fırfırlar ve pililer kıyafeti olduğundan daha hacimli gösterir, eğer ki kilonu gizlemek istiyorsan, çok hareketli parçalardan uzak dur.

Yazının devamı Genç Okur’un Haziran 2017 sayısında…