Tarihi  dönemeçler önemlidir

Pek çoğunuzun sınav gündemiyle meşgul olduğunun farkındayız. Dualarımız sizinle. İnşallah, hayırlı neticeler alırsınız. Fakat hayat bütün hızı ve yoğunluğuyla devam ediyor. Millet olarak çok mühim hadiselere şahit oluyoruz.

Mesela, pek çok dergi okurumuzun dilediğinde milletvekili adayı olabileceğine dair düzenlemeyi ve ülkemiz adına çok önemli değişiklikleri içeren Anayasa değişikliği paketi halk oylamasına sunulacak. Bu önemli dönemeci göz ardı etmemenizi tavsiye ediyorum.

Ümmet-i Muhammed’in bulunduğu coğrafyalarda süren vahşeti ve oynanan oyunları da iyice öğrenmenizde fayda var. Hem Batı’nın bize karşı olan tavrını da iyice anlamamız gerekiyor.

Bizim dışımızda cereyan eden hadiseleri kaçırmamaya çalışırken yapmamız gereken bir şey daha var: Kendi tarihimizi yazmak.

“Bu nasıl mümkün olacakmış peki?” diye soruyor olabilirsiniz. Çok basit: Efendiler Efendisi’nin -sallallahu aleyhi vesellem- dedesi Abdülmuttalip’in Ebrehe’ye karşı gösterdiği tavrı benimsemek. Ne demişti Kâbe’yi yıkmaya gelen Ebrehe’ye Efendimiz’in dedesi: “Bana develerimi ver. Çünkü ben onlardan mesulüm. Kâbe’nin sahibiyse Allah’tır. İşte sen, işte O!”

Demem o ki üzerimize düşen sorumlulukları yalnızca sınavlarla sınırlandırmayalım. Yaptığımız ve yapmadığımız her şeyle dünyaya mesaj verdiğimizi unutmayalım. Evimizde, aile hayatımızda, dostluk ilişkilerimizde, komşuluk ilişkilerimizde hasılı her yerde ve her zaman inancımızın gereğini yapmaya azami gayret gösterelim. Ki tarihe iz bırakanlardan olabilelim!