Canım Ailem

Bahar geldi. Yaşadığımız coğrafyada bitki-böcek ne varsa, hepsi yine, yeni bir uyanışın eşiğinde… Peki, sen neredesin?

Genç Okur - Canım Ailem

Dosya / Müzeyyen Yıldız

 

Bahar geldi. Yaşadığımız coğrafyada bitki-böcek ne varsa, hepsi yine, yeni bir uyanışın eşiğinde… Peki, sen neredesin?

Bu bahar, gözlerini ilk kez sevgi dolu kucağında açtığın ailenle yepyeni bir uyanışa hazır ol. Anne ve babanla, varsa kardeşlerinle yeniden tanış, hayata karış. Birbirine görünmez bağlarla bağlı olan tüm canlı âleminin içinde, bölünemez aile çekirdeğinin özünde saklı olan sırrı keşfet. Mutluluk bu uyanışta, biricik ailenin sevgi dolu bağrında…

Hazır mısın, sana eşsiz bir lütuf olarak bahşedilen ailenin fertlerini, gerçek anlamda tanımaya?

 

Annen hep yanında

Sakin meşrepli ya da deli dolu, lafını esirgemeyen ya da ketum… Belki sinirli, belki değil. Sevgisini gösteremeye de bilir. Bil ki her insan eşsizdir. Nasıl olursa olsun, annen senin için her zaman ve sonsuza dek, tüm anneler içinde ‘en iyisi’. Bunu nereden mi biliyoruz? Bir başkasının değil, onun evladı olarak dünyaya geldin. Allah’ın sana özel olarak seçtiği, nefesiyle gönlünde çiçekler yeşerttiği kadın o.

Bugüne kadar yaşadıkların sana bir şeyi göstermiş olmalı. Hatalarını, büyüme sürecinde yaşadığın tüm o bocalamaları bir düşün… Annen sana hiçbir zaman sırtını dönmedi, değil mi? Dönemez de zaten. Çünkü sen, sadece varlığınla değeri başka hiçbir şeyle ölçülemeyecek bir hediyesin ona. Sevginle beraber gelmişsin, öyle de gideceksin. Karşılığı, ölçüsü olmayan bu derin sevginin ne kadar kıymetli olduğunu düşün. Düşün ki ne yaparsan yap, buna zarar veremeyeceksin. Belki üzülecek annen zaman zaman, belki kızacak sana. Ama bu seni çok, gerçekten çok sevdiğinden, sakın unutma. E sen de bu kalbi artık daha fazla yorma.

Yazının devamı Genç Okur’un Nisan 2017 sayısında…