Akrabalarla Piknik Keyfi

Bilirsiniz, bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezidir piknik. Hava biraz ısındı mı herkes piknik planları yapmaya başlar. Bizde piknik denince neredeyse tüm sülaleyi kapsayan bir buluşma organizasyonu gelir akla...

Genç Okur - Hayatımın Bilgisi

Hayatımın Bilgisi / Yunus Yıldız

 

Bilirsiniz, bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezidir piknik. Hava biraz ısındı mı herkes piknik planları yapmaya başlar. Bizde piknik denince neredeyse tüm sülaleyi kapsayan bir buluşma organizasyonu gelir akla. Dayımlar, amcamlar, teyzemler, halamlar, kuzenler… Kim varsa herkes toplanır. İşte bu hafta, bizim o meşhur piknik organizasyonumuz var. Hem de yılın ilk pikniği… Haydi Bismillah!

Büyükler piknik için gereken şeyleri aralarında pay ettiler. Mangal işini zaten Şahin eniştem yapacak, hiç değişmez! Biz gençler ise futbol topu, voleybol topu, ip, salıncak için halat gibi şeyleri aramızda pay ettik. Salıncak da benden sorulur, evet hiç değişmez!

Piknik alanımız çok şahane. Hemen yanında ufak bir göl var, içinde artık ördekler de var; eskiden yoktu. Bu yemyeşil alanda başka hayvanlara da rastlayabiliyorsunuz. Biraz derinlere indi mi sincap bile görebilirsiniz. Sizin anlayacağınız, anlı şanlı reklamları yapılan tatil köylerine değişmem burasını!

Yazının devamı Genç Okur’un Nisan sayısında…