Çok Duygusalım!

Genç Okur - Ayşenur Abla

Selamün Aleyküm Ayşenur Abla;

Yazıma başlamadan önce şunu söylemek istiyorum. Bir sorunum olduğunda sana yazmak beni çok mutlu ediyor. Bu sayfayı hazırladığınız için Allah Teâlâ sizlerden razı olsun.

Bir problem olduğunda insanoğlu hemen hiç sorgulamadan, düşünmeden karşısındaki kişiyi suçluyor. Bu yaptığı çok yanlış bir davranış. Ben ilk önce düşünüyorum “Acaba suç bende mi?” diye. Ama haklı olduğum konularda haksız duruma düşünce çok sinirleniyorum. Bu sinirim yerini üzüntüye bırakıyor sonra da ağlamaya… Sinirlenince ağlıyorum. Ya da direkt haklı olduğumda bunu kanıtlayamadığım için ağlıyorum. Gururum kırılıyor bir süreden sonra. Eleştirilere çok açık değilim. Bazı insanlar neden bu kadar acımasız? Daha az ağlamak için ne yapabilirim? Eleştirilere karşı nasıl dik durabilirim? Kendimi nasıl geliştirebilirim? Lütfen yardım et!

Selam ve dua ile…

Rumuz: Ağlayan Münhasır

 

Aleyküm Selam Sevgili Ağlayan Münhasır;

 

Mektubunu okuduktan sonra seni ve yaşadığın olayları, etrafındaki insanların tutumlarını, bu yaşananlar sırasında ve sonrasında verdiğin tepkileri gözümde canlandırdım. Gerçekten zor. Çözümsüz değil belki ama çözüm biraz zaman alıyor.

 

Sorunun başlangıcı

Yaşın çok genç, ailen seni en güzel şekilde yetiştirdi, insanlara saygılı ve duyarlısın. Ailen ve aile çevren haricinde birçok insanı okulda görüyorsun. Okulda çok farklı insanlar, farklı karakterler tanıyorsun, aslında bu çok yorucu bir şey, hele de hassas bir kalbin varsa…

Yazının devamı Genç Okur’un Aralık 2018 sayısında…