Poz Değil Zekatını Ver!

Genç Okur - Viraj

Viraj / Aydoğan K

Zengin ve meşhur kişilerin, mağazalar önünde, lüks arabalarından, uçaklarından, yatlarından çıkarken yere düşmüş gibi yaptıkları ve ellerindeki alışveriş çantalarının, paralarının etrafa saçılmış gibi göründüğü fotoğraflardan oluşan “Falling Stars” (Kayan Yıldızlar) akımına ülkemiz vatandaşlarının kayıtsız kalması düşünülemezdi, öyle de oldu.

Gözünü, maddenin, ruhsuzluğun ve paranın kararttığı kişilere şahsen her şeyi yakıştırırım. “Normal, yapar adam. Bir karakteri, ilkesi, ruhu, amacı, maneviyatı yok demek ki!” der geçerim. Ama müslümanca bir hayat yaşama iddiasında olanların bu tür rezilliklere atladıklarını gördüğümde, bunu açıklayabilecek bir şey bulamıyorum. “Falling Stars” akımının Türkiye şubesi adaylığına ‘düşen’ başörtülü kızları kastediyorum.

Ne güzel, belli ki Allah benden çok vermiş size; on defa dünyaya gelsem çalışıp alamayacağım arabalara biniyor, üç senelik maaşımla ancak alacağım çantalar kullanıyorsunuz. Akşam yemeğine ödediğiniz hesapla da muhtemelen bir ay doyarım. Buraya kadar sıkıntı yok aslında. Sıkıntı, kabalığınız, görgüsüzlüğünüz, ukalalığınız, kibriniz, ruhsuzluğunuz, acımasızlığınız, hakir görmeniz.

Yazının devamı Genç Okur’un Kasım 2018 sayısında…