Arkadaşlarım Benimle İlgilenmiyor!

Genç Okur - Ayşenur Abla

Merhaba Ayşenur Abla;

Benim sorunum, arkadaşlık ilişkilerimde bir türlü başarıya ulaşamıyor oluşum… Yani aranan, gerçekten sevilen biri olmadığımı düşünüyorum. Genellikle muhabbeti ben başlatıyor, birlikte vakit geçirmeyi arkadaşlarıma ben teklif ediyorum. Sorun ne, aslında tam olarak bilmemekle birlikte onların benimle vakit geçirmekten çok da keyif almadıklarını hissediyorum. Bakıyorum, değer verdiğim ve yakınlaşmak istediğim arkadaşlarım hep onları çok da önemsemeyen, popüler ama pek iyi niyetli olmayan kimselerle görüşüyorlar. Sence bendeki problem ne? Çok mu demodeyim acaba onların yanında, benim yanımda sıkılmamaları için neler yapabilirim? Şımarık ya da eğlenceli biri değilim, aranan kişi olmamamdaki sebep bu olabilir mi? Lütfen yardım et…

Rumuz: Kalbi Kırık

 

Sevgili Kalbi Kırık;

Onca mektup içinden senin mektubunu seçtim çünkü sen ve seninle aynı durumda olan birçok kişi var. Bu vesileyle hepinize ulaşmaya çalışıyorum.

 

Herkes gibi olmak

Mektubundan aldığım ipuçlarına göre çevresi arkadaşlarla dolu olan arkadaşlarının birazcık şımarık ve eğlenceli insanlar olduğunu anlıyorum. Bu da aklıma faydalı sohbetler yerine magazinel sohbetlerin rağbet gördüğünü getiriyor. Peki burada kendimize şunu soralım: Doğru olan nedir?

Yazının devamı Genç Okur’un Kasım 2018 sayısında…

Paylaş